Dlaczego warto wybrać segmentową bramę garażową?

segmentowa brama garażowa

Segmentowa brama garażowa zyskuje sobie rosnącą popularność ze względu na liczne zalety, dzięki którym korzystanie z niej jest niezwykle komfortowe. Poniżej omówimy owe zalety, a także powiemy sobie, dlaczego warto zainwestować w segmentową bramę garażową z napędem.

Segmentowa brama garażowa – największe zalety

  • Jest stylowa. Brama garażowa tego typu często jest istotnym elementem elewacji domu, o czym doskonale wiedzą producenci, zatem dziś możesz wybierać spośród licznych modeli, które najlepiej będą pasowały do stylu Twojego domu. Najlepsi producenci idą nawet o krok dalej i oferują bramy garażowe w zestawie z drzwiami wejściowymi, a nierzadko także dopasowują do kompletu okna i rolety oraz ogrodzenie. Nadaje to bardzo zgrany, estetyczny efekt, który cieszy oko i niekoniecznie musi być monotonny.
  • Liczne możliwości wykończenia bramy. Zastosowany do produkcji bramy materiał sprawia, że możemy znaleźć bramy kolorowe, białe, drewnopodobne i metalizowane.
  • Nie zajmuje miejsca. Brama segmentowa, ze względu na swoją budowę, nie wymaga wolnej przestrzeni przed garażem, zatem świetnie sprawdzi się na małych podwórkach.
  • Bezpieczeństwo. Wbrew pozorom, brama segmentowa jest bardzo bezpieczna. Segmenty skrzydła garażowego podnoszą się na specjalnych linkach i przesuwają na rolkach. Do podtrzymania bramy wykorzystuje się dwa rodzaje sprężyn: naciągowe i skrętne. Pierwsze z nich wykorzystywane są do bram lekkich, jednoskrzydłowych, a sprężyny skrętne, jako mocniejsze, najczęściej znajdują zastosowanie w podwójnych bramach o większym ciężarze. Dodatkowo można wyposażyć bramę w czujniki ruchu, które zabezpieczają przed przytrzaśnięciem.

Brama garażowa z ociepleniem czy bez?

Istnieje wiele argumentów za ociepleniem bramy garażowej. Przede wszystkim, ocieplona brama staje się znacznie bardziej wytrzymała. Panele wypełnione pianką stają się sztywniejsze i mocniejsze, zatem i o uszkodzenia będzie trudniej. Warto rozważyć tę opcję nawet jeśli garaż nie jest ocieplony. Ocieplenie zapewnia także lepszą izolację akustyczną.

Dlaczego warto inwestować w segmentową bramę garażową z napędem?

Automatyzacja gospodarstwa domowego to wciąż narastający, a przy tym bardzo komfortowy trend naszych czasów. Nie ma konieczności wysiadania z ciepłego auta na zimne podwórko, a przy tym możemy znacznie zaoszczędzić czas. Bardzo polecanym rozwiązaniem jest skorelowanie napędu bramy wjazdowej i bramy garażowej, zatem jeśli myślisz o takim rozwiązaniu, zaopatrz się w bramę wjazdową i garażową u tego samego producenta, przy czym bierz od razu modele z napędem, zamiast dobierać go osobno gdzieś indziej. Jest tak ze względu na znacznie niższą cenę, a przy tym, jeśli zakupisz wszystkie elementy u jednego producenta, bez problemu połączysz działanie obu bram w jeden system.

Segmentowa brama garażowa – stawiamy tylko na dobrych producentów!

Jeśli właśnie rozglądasz się za nową bramą garażową, na pewno zależy Ci na znalezieniu modelu, którego nie trzeba będzie często naprawiać. Oczekujesz też szybkiego i prawidłowego montażu, przystępnej ceny, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, a może masz własny, indywidualny pomysł, którego nie jest w stanie zrealizować większość firm? Jeśli Twoje kryteria wyglądają w ten sposób, naprzeciw nim idealnie wychodzi firma Grodex.

Segmentowa brama garażowa to doskonale rozwiązanie, jeśli stawiasz na wygodę i nowoczesność. Jej elegancki styl i pełne bezpieczeństwo użytkowania to argumenty, z którymi trudno dyskutować.